(Видео) Васил Гарванлиев со лош коефициент во обложувалниците, од пробите пак има позитивни критики

пред 1 година

Македонскиот претставник за Песна на Евровизија 2021, Васил Гарванлиев, има лош коефициент во обложувалниците кои се занимаваат со пласманот на учесницитe.

Додека Фанција веќе подолго време е на првото место со коефициент 4, а веднаш по неа е Малта, Гарванлиев е со коефициент 500, или минимални  шанси за победа.

Тој според обложувалниците е на 33 место, со помалку од еден процент можност за победа. Сепак, неодамна тој деновиве веќе ги имаше двете проби кои поминаа прилично забележително и имаа одлични критики. Не ретеко се покажало дека обложувалниците не се релевантни за пласманопт на Евросонг.

Инаку, двете полуфинални вечери на Евросонг ќе се одржат на 18-ти и 20-ти мај, додека финалето ќе биде на 22-ри мај.

(Видео) Васил имаше прва проба во Ротердам: Вистинска магија, велат фановите на Евросонг

Scroll to Top