Од коронавирус почина легендарниот музичар Ѓорѓе Марјановиќ

пред 1 година

Легендарниот пејач Ѓорѓе Марјановиќ почина днес  како последица на коронавирусот, пренесуваат српските медиуми.

Познатиот музичар бил приклучен на респиратор и лекарите се бореле за неговиот живот во последниве денови.

Марјановиќ  е еден од поранешните најголеми југословенски и српски музички ѕвезди чија кариера траеше повеќе од половина век. Тој има бројни хитови, а „Лазарела“, „Романа“ и „Моје лудо срце“ се само дел од нив.

 

Scroll to Top