ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски е заштитник на криминалци, нарко-босовите од Грчец на слобода, тој молчи

пред 1 година

Навраќајќи се на Акцијата во Грчец која изминатите денови беше спроведена од надлежните органи од ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека истата била најавена, со како што велат, фанфари а завршила како издишан балон.

„Нарко-босовите се на слобода, има челници во бегство, а постапка има за пар улични дилери. Спасовски да каже кој ја пробил акцијата. Информации за акцијата немаат сите полицајци. Детали имаат лично тој и директорот на БЈБ, и уште неколку началници. Тоа значи дека кртот е во врвот на МВР или над него. Дали дружењето на Спасовски со тие криминални структури и луѓе блиски до нив, за што видовме докази во вид на фотографии објавени на социјалните мрежи се причина зошто нарко-босовите се на слобода?“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Тие бараат одговорност.

„ Спасовски може да крие сега, но ќе дојде ден наскоро кога се ќе се извади јавно, а тогаш нема бегање, ниту криење. Тогаш ќе има одговорност. Часот чука!“, потенцират од опозициската партија.

Scroll to Top