На скопскиот аеродром приведен државјанин на Албанија баран преку Интерпол

пред 3 години

Синоќа на скопскиот аеродром бил приведен А.А.(41) од Република Албанија бидејќи при пасошка контрола и проверка било констатирано дека истиот евидира во евиденцијата по барање на Интерпол.

Од МВР велат дека лицето е предадено на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.

Scroll to Top