Полициска акција во Арачиново, приведени дилери на оружје и дрога

пред 1 година

Утрово во Арачиново има полициска акција во врска со недозволена трговија со оружје и дрога. Приведени се осум лица, меѓу ни и полициски службеник информира минситерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

-По повеќемесечна истрага, во Арачиново се приведени осум лица, а меѓу нив и еден полициски службеник и едно лице во Свети Николе, објави пред малку на Фејсбук министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Scroll to Top