СДСМ: Пропадна уште една гнасна лага на ВМРО-ДПМНЕ, нема никава поврзаност на семејството Заеви со акцијата за заплена на дрога

пред 1 година

ВМРО-ДПМНЕ фејк-њуз предводена од Мицкоски по којзнае кој пат е фатена во лага. Ниту комбето кое го спомнуваат, ниту било кој од приведените во акцијата имаат каква било поврзаност со семејството на претседателот Зоран Заев се вели во соопштението од СДСМ кое е реакција на обвинувањата од опозициската партија за поврзаното на семејството Заеви со дел од уапсените во акцијата на МВР за заплена на дрога.

„Наместо да шират лаги и прават конструкции, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да одговорат на јавноста зошто токму тие го бранат Орце Камчев, за какви дела бил осуден во Германија Антонио Милошоски, која е улогата на Александар Николовски во изборите во Азербејџан за што пратеници од други држави веќе се осудени на затворска казна“ – стои во соопштението.

Scroll to Top