Штипјанка наместо во изолација најдена на скопскиот аеродром

пред 3 години

Полицијата поднесе кривична пријава против 73-годишна штипјанка со иницијали Р.Д. поради сомнение за сторено кривично дело непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

Како што информираат од МВР, на 23 декември минатата година, полициски службеници ја затекнале пријавената на скопскиот аеродром и покрај тоа што имала решение за изолација во домашни услови.

Scroll to Top