Нејмар ќе го пропушти дербито со Уругвај

пред 2 години

Најголемата бразилска ѕвезда Нејмар ќе го пропушти дербито со Уругвај, во рамките на квалификациите за пласман на Светското првенство. Нејмар е повреден, меѓутоа Бразилците инсиситираа да биде прегледан и од лекарскиот тим на репрезентацијата. Јасно беше дека тој нема да игра против Венецуела, а денес стигна потврда од Фудбалскиот сојуз на Бразил дека ќе го пропушти и натпреварот со Уругвај. Брзил во првите два натпревари од квалификациите забележа две победи.

Scroll to Top